Emre Belözoğlu: İnönü’ye bir meydan okumaya gitmek istiyoruz!

Süper Lig’in 35’inci haftasında Alanyaspor ile puanları paylaşan Ankaragücü’nde teknik direktör Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu.

Skordan dolayı üzgün olduğunu belirten Emre Belözoğlu, “İlk yarıdaki oyun, ikinci yarıdaki oyun, on kişi kalmış rakibe karşı bu kadar panik yapan bir oyun. Açıkçası kendi takımlarım arasında düşündüğümde ilk defa böylesine bir senaryo ile karşı karşıya kaldığım bir maç oldu. İkinci yarıdaki performanstan dolayı çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Oyun hamleler yaptık. Hiçbir karşılığı olmadı. İlk yarıdaki oyunun karşılığı belki 2-0’a gidebilirdi, orada belki maç kopabilirdi. Alanyaspor iyi bir takım, organizasyonu yüksek. Kazanarak buraya geldiler. Bizim de kaderimize birazcık herhalde zor olması var. Bu işin olacağını düşünüyorum ama zor olacak gibi gözüküyor. Oyuncu arkadaşlarıma yine teşekkür ediyorum. Ellerinden gelen, kendi kalitelerince her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Ama ikinci yarıdaki oyunu kabul etmek mümkün değil. Bundan dolayı üzgünüm” dedi.

“İNÖNÜ’YE BİR MEYDAN OKUMAYA GİTMEK İSTİYORUZ”

Türkiye Kupası yarı final rövanşında Beşiktaş ile oynayacakları ikinci maç hakkında konuşan Belözoğlu, kupada hedeflerini devam ettirmek istediklerini belirtti. Soyunma odasında moral bozukluğu hissettiğini söyleyen Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu skor moralimizi bozdu, gerçekçi olmak lazım. Soyunma odasında da o havayı hissettim, oyuncularım üzgün. Ben Ankaragücü’ne geldiğimden beri gerçekten çok mesai harcıyorum bir şeyler yapmak için çalışmaya gayret ediyorum. Oyuncular özelinde değerlendirmeler yapıyoruz. Oyuncularla birebir tesislerde ve dışarıda hep bir şey yapmaya çalışıyorum. Bu kupa hedefini de devam ettirmek adına önümüzde üç günümüz var. Ben Beşiktaş’a karşı oynadığımız iki maçta da takımımın oyun anlamında çok iyi işler yaptığını düşünüyorum. Bunu uygulamada yine tereddüt etmeyeceğiz, ama skorlar gelmiyor. Bu da benim oyuncularımda pes edeceği anlamına da gelmiyor. Biz sonuna kadar orada bu taraftara yakışır bir şekilde oyuncuların enerjisinin bir an önce yukarıya çekerek İnönü’ye bir meydan okumaya gitmek istiyoruz. Kolay bir maç yok. İki takım için de kolay maç olmayacak. Belki bu sene bu yaşadığımız talihsizliklerin hepsini örtbas edecek bir maç oynarız ve bu sefer de bizden yana olur bazı şeyler. Öyle ümit ederek İstanbul’a gitmek istiyorum.”

“GAZZE’DE YAPILAN İNSANLIK SUÇUNUN DAYANILACAK NOKTASI KALMADI”

Ankaragücü taraftarlarının karşılaşmanın öncesinde yaptıkları Filistin’e destek için hazırladıkları koreografiye ilişkin düşüncelerini ifade eden Belözoğlu, “Filistin’de, Gazze’de yapılan insanlık suçunun artık dayanılacak noktasının kalmadığını düşünüyorum. İslam aleminin bu dağınıklığı, Müslüman aleminin bu dağınıklığının çok büyük bir fotoğrafı. Bu orada olanlara hiçbir cevap veremeyen hiçbir aksiyon alamayan bir İslam alemi var. Bence biz kendimize bakmalıyız. Oradaki insanların çektiği acılar, bize sadece bir iki damla gözyaşı olarak geliyor ama baktığınızda İslam alemi kendi haline acımalı, kendimize acımalıyız. Hiçbir topluma dünyanın hiçbir bu kadar zulmedilemez ve bu kadar uzun süreli zulmedilemez ki dünyada milyarlarca Müslüman var ona rağmen bu yapılıyor. Buna sadece ses çıkararak, lafla karşılık vererek ve ‘İsrail sen teröristsin’ diyerek olmaz. Olmadığını da görüyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x